субота, 8 липня 2017 р.
«Сила слова Оксани Радушинської»
Допомогли створити затишну та невимушену атмосферу учні Ріпківського НВК, які своїм майстерним виконанням віршів, уривків з творів Оксани Радушинської розчулили слухачів.
Зустріч переросла у цікавий діалог, впродовж якого Оксана Радушинська відповідала на запитання аудиторії, ділилася спогадами про дитинство, про доросле життя, про творчість. Під час проведення заходу напрошувалося питання: як може ця тендітна жінка поєднувати волонтерство в зоні АТО та ліричний струмінь? Відповідь одна: у її душі – цілий світ, будь-який прояв життя для поетеси є предметом естетичного осмислення.
Багато творів Оксани Радушинської покладено на музику. Адже її вірші настільки мелодійні, ліричні, емоційні, що, читаючи їх, хочеться наспівувати. Тож у виконанні вихованців Плужненської школи мистецтв прозвучали пісні на слова Оксани Радушинської «Зелен день», «Майстриня».
Шанувальниками творчості стали вчителі української мови та літератури Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Горбатюк Л.В.,Бондарук Н.М., бібліотекарі Шарко М.Г., Петрук Л.В.
Наостанок хочеться процитувати вірш Оксани Радушинської:
* * *
Спасибі, Господи, за день, який минає —
Пливе у вечір човником легким —
За те, що є, за те, чого немає,
За те, що сталось й треба жити з тим.
Туман поліг на вишеньок завію,
Щось зряче визирає із душі…
Пробач, що я молитися не вмію,
А вмію оживляти лиш вірші.
Така туга й заплутана днів пряжа.
І як у ній розчуть ті голоси,
Що відповідь впізна в них доля наша?
…Й порадить хтось: “А ти — проси, проси…
За білий світ, за стежку біля дому,
І за лихих й за праведних людей,
За сутінки, що в човнику старому
Й за ті вірші, немовби за дітей”.
То їх я, як молитви, дочитаю,
Й в рожевий вечір пущу край путті.
Дай, Господи, добра всім, кого знаю
І тим, з ким ще не стрілась у житті.
Оксана Радушинська
пʼятниця, 7 липня 2017 р.
ЦІКАВИНКИ ПРО УКРАЇНСЬКУ МОВУ
Цікаві факти про українську мову:
— Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце.
— Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починаються з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
— Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів “дихлордифенілтрихлорметилметан”
.
— Найбільша кількість синонімів. Згідно з «Коротким словником синонімів української мови», у якому розроблено 4 279 синонімічних рядів, найбільшу кількість синонімів має слово «бити» — 45.
— Цікавим фактом про українську мову є те, що вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу, перша італійська. Інші джерела говорять про бронзу української мови на цьому конкурсі, друге місце за французькою, а 4 місце займає перська мова. – Найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він».
— Найбільшу кількість значень має абревіатура ПК. Це персональний комп’ютер,планшетний комп’ютер, палац культури, паровий кран, передній край, перфокарта, Петербурзький комітет, Петроградський, комітет, підбирач-копнувач, пістолет-кулемет, Пітерський комітет, предметний каталог, Повітряний кодекс, пожежний кран, польовий караул, постійний комітет, променевий кінескоп, проміжний конденсатор, прохідницький комбайн, прядильно-крутильна (машина), парсек та інші.
— Найбільшу кількість разів перекладений літературний твір “Заповіт” Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу.
Сподіваємося, що ви дізналися щось нове для себе, адже цікаві факти про українську мову можуть бути корисними.
Підписатися на:
Дописи (Atom)